Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością

Kup książkę
69,00 zł
59,00 zł
Oszczędzasz 14%
Kup e-booka
45,00 zł
31,50 zł
Oszczędzasz 30%

Opis

W głośnej książce „Wyjście awaryjne” Rafał Matyja postulował, by opowiedzieć naszą historię na nowo – nie przez pryzmat podbojów i powstań, ale budowy miast, tworzenia instytucji, ewolucji stylu życia. Nie tylko z perspektywy Warszawy, ale też Śląska, Pomorza czy Małopolski. Dopiero takie ujęcie, zdecentralizowane i skupione na modernizacji, pozwoli nam lepiej zrozumieć miejsce, w którym żyjemy, i to, kim jesteśmy.
W nowej książce autor podejmuje rzucone przez siebie wyzwanie. I opowiada fascynującą historię naszych ziem, ze szczególnym uwzględnieniem miast, w kontekście rozwoju całej Europy. Czerpie z setek trudno dostępnych źródeł, zestawia dane, pozwala wyobrazić sobie, jak tworzyły się zręby nowoczesności i jak wpływało to na codzienne życie mieszkańców – od rewolucyjnego wynalazku dyliżansu po szybką kolej, od organizacji poczty po informatyzację. Równolegle z opowieścią historyczną, obfitującą w barwne, nieraz zdumiewające przykłady, autor rozwija metarefleksję nad tym, co w największym stopniu odcisnęło piętno na nas jako społeczeństwie i sposobie, w jaki postrzegamy państwo.

                                                                 *

Nagroda im. Marcina Króla 2022

Nagroda im. Jana Długosza 2022

                                                                * *


Matyja pisze w sposób tak ciekawy, że chętnie włączyłbym jego książkę do programu szkolnego, żeby pokazać młodzieży, jak fascynująca jest nasza historia.
Aleksander Hudzik, „Newsweek”


Najniższa cena w w ciągu ostatnich 30 dni:
- wersja papierowa - 59,00 zł
- e-book (MOBI, EPUB) - 31,50 zł

O autorze

Rafał Matyja

Rafał Matyja. Urodził się w 1967 roku. Politolog i publicysta, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Napisał m.in. Państwo, czyli kłopot (2009), Konserwatyzm po komunizmie (2009), Rywalizacja polityczna w Polsce (2013), Wyjście awaryjne (2018).O książce

Wydanie II

Okładka twarda

 • Wymiary: 164 mm × 235 mm
 • Liczba stron: 480
 • ISBN: 978-83-67016-04-9
 • Cena okładkowa: 69,00 zł
 • Data premiery: 7 lutego 2022

E-book・Miejski grunt

 • ISBN: 978-83-67016-08-7
 • Cena okładkowa: 45,00 zł
 • Data premiery: 3 lutego 2022

Pozostałe wydania

 • Wydanie I

Inne tego autora:

  Ebooki 30% taniej do odwołania

  Obowiązuje do odwołania
  30% na ebooki

  W internecie zawsze taniej

  Obowiązuje do odwołania
  Na naszej stronie ceny są zawsze promocyjne, książki wysyłamy natychmiast, pieczołowicie zapakowane, a przy zamówieniach powyżej 150 zł – dostawa jest darmowa!

Inne z kategorii

Popularnonaukowe

Jeśli interesuję cię ten tytuł, to zerknij jeszcze na podobne z tej samej kategorii

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.