Sprawa Meursaulta

Kup książkę
35,00 zł
29,00 zł
Oszczędzasz 17%

Opis

Gniewna, poetycka rewizja Obcego Alberta Camusa

Zanim opowiem ci tę historię, krótkie streszczenie: mężczyzna, który umie pisać, zabija Araba, który tego dnia nie ma nawet imienia – jakby zawiesił je na gwoździu przed wejściem na scenę – po czym zaczyna tłumaczyć, że to przez Boga, który nie istnieje, przez to, co właśnie zrozumiał w słońcu, oraz dlatego, że sól morska szczypała go w oczy.

Harun, brat mężczyzny zamordowanego przez Meursaulta na algierskiej plaży, siedząc w barze, opowiada nieznajomemu o wydarzeniach sprzed ponad siedemdziesięciu lat. Jak to się stało, że nazwisko zabójcy przeszło do historii, a imię jego ofiary zupełnie przemilczano? Nawiązując po mistrzowsku do dzieł Camusa (nie tylko do Obcego, ale i Upadku), Kamel Daoud stworzył wielowymiarowy obraz niedawnej historii i współczesności Algierii. Przede wszystkim jednak napisał piękną, przejmującą opowieść o bólu, utracie i ulotności ludzkiej egzystencji.

Trzeba zuchwałości, by wziąć się za Obcego i wywrócić go na nice! Kamel Daoud się ośmielił, i dobrze zrobił. Pierre Assouline

Piękny oryginalny styl, w którym wyrażają się wybuchy czułości i zduszony gniew. „Les Echos

Pisarstwo Daouda jest równie głębokie, co prowokacyjne. „Times Literary Supplement


Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut français w ramach programów wsparcia wydawniczego. http://institutfrancais.pl/pl


Najniższa cena w w ciągu ostatnich 30 dni:
- wersja papierowa - 29,00 zł

O autorze

Kamel Daoud

Kamel Daoud. Urodził się w 1970 roku. Jest algierskim dziennikarzem opozycyjnym. Mieszka w Oranie. Od wielu lat pisze dla dziennika „Quotidien d'Oran”. Jest autorem zbioru opowiadań Le Minotaure 504. Sprawa Meursaulta to jego pierwsza powieść.  

O książce

Wydanie I

 • Tytuł oryginału: Meursault, contre-enquête
 • Język oryginału: francuski
 • Tłumaczenie: Małgorzata Szczurek
 • Rodzaj okładki: Okładka miękka z obwolutą
 • Wymiary: 142 mm × 207 mm
 • Liczba stron: 160
 • ISBN: 978-83-62376-95-7
 • Cena okładkowa: 35,00 zł
 • Data publikacji: 5 października 2015

  W internecie zawsze taniej

  Obowiązuje do odwołania
  Na naszej stronie ceny są zawsze promocyjne, książki wysyłamy natychmiast, pieczołowicie zapakowane, a przy zamówieniach powyżej 150 zł – dostawa jest darmowa!

Inne z kategorii

Literatura piękna

Jeśli interesuję cię ten tytuł, to zerknij jeszcze na podobne z tej samej kategorii

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.