Pawilon małych ssaków

Kup książkę
42,00 zł
27,30 zł
Oszczędzasz 35%
Kup e-booka
35,00 zł
22,75 zł
Oszczędzasz 35%

Opis

Klusek był jedną z najważniejszych osób w moim życiu, chociaż ważył niespełna kilogram i miał cztery łapy. Był też chyba jedyną fretką w historii świata, która odwiedziła prawie wszystkie oddziały Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce.

W krakowskim zoo Patryk dogląda kopytnych. Rano gotuje owsiankę dla tapirów i hipopotamów karłowatych, kumpluje się ze słonicą i próbuje wychować małego flaminga. Ma w tym wprawę – wcześniej opiekował się roczną córką swoich przyjaciół. We Wrocławiu zakochuje się w kotiku i rozwiązuje problemy sąsiedzkie skłóconych pingwinów. Po pracy chodzi na spacery z Zośką, gotuje ze swoim chłopakiem, przegaduje sprawy z babcią giganciarą. Wkurza się na homofobicznych polityków, świętuje Chanukę, Boże Narodzenie i urodziny znajomych fok. Na choince wiesza nowe bombki – stegozaura i łabędzia w korkach i kaszkiecie. Próbuje zrozumieć, dlaczego jego najlepsza przyjaciółka zachorowała na alzheimera. Wszystko notuje w swoim dzienniku.

„Pawilon małych ssaków” nadesłany przez Patryka Pufelskiego na konkurs pamiętników osób LGBTQ+ okazał się tekstem na tyle odrębnym – a równocześnie pięknym, bezpretensjonalnym i świeżym – że zrodziła się myśl, by zamiast włączać w zbiór „Cała siła, jaką czerpię na życie”, opublikować go jako osobną książkę.

---

O!Lśnienie 2022 w kategorii Literatura

Karakterowa Książka Roku 2022

Krakowska Książka Miesiąca (styczeń 2023)

Nominacja w plebiscycie Książka Roku 2022 Lubimyczytać.pl w kategorii Debiut

---

Najniższa cena w w ciągu ostatnich 30 dni:
- wersja papierowa - 29,40 zł
- e-book (MOBI, EPUB) - 24,50 zł

O autorze

Patryk Pufelski

Patryk Pufelski.

(ur. 1990 w Gdyni)
Opiekun pingwinów, fok, kotików i dwóch kazarek szarogłowych we wrocławskim zoo. Studiował w Krakowie. Członek Spółdzielni Ogniwo. Pawilon małych ssaków to jego debiut.

O książce

Wydanie I

  • Data publikacji: 11 października 2022

Okładka miękka

  • Wymiary: 125 mm × 205 mm
  • Liczba stron: 200
  • ISBN: 978-83-67016-38-4
  • Cena okładkowa: 42,00 zł

E-book・Pawilon małych ssaków

  • ISBN: 978-83-67016-40-7
  • Cena okładkowa: 35,00 zł

Inne z kategorii

Literatura piękna

Jeśli interesuję cię ten tytuł, to zerknij jeszcze na podobne z tej samej kategorii

Inne z kategorii

Eseje

Jeśli interesuję cię ten tytuł, to zerknij jeszcze na podobne z tej samej kategorii

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.