Stowarzyszenie Kalisz Literacki
zaprasza
do Salonu Literackiego
Arkadiusza Pacholskiego na spotkanie z Karolem Sienkiewiczem, autorem książek "Patriota Wszechświata. O Pawle Althamerze" oraz "Zatańczą ci, co drżeli. Polska sztuka krytyczna".
Będziemy, oczywiście!
Kolejna odsłona cyklu z udziałem Agnieszki Graff, Justyny Drath, Barbary Wysockiej oraz Natalii Szostak. Wydarzenie organizowane w ramach Weekendu Księgarń Kameralnych w Warszawie.
Rebecca Solnit, Agneta Pleijel, Marie Darrieussecq - mocne głosy, niepokorne umysły, tropicielki stereotypów. Jakie są ich strategie polityczne i intelektualne? Czego możemy się od nich dowiedzieć, co nam mówią dzisiaj, wreszcie - jak możemy odnieść ich pisarstwo do aktualnej dyskusji na temat praw kobiet, przemocy wobec kobiet, ruchu #metoo, inicjatywy #timesup i tego, co w Polsce, ale też na świecie dzieje się w tym temacie. Czy literatura może inspirować do aktywizmu na rzecz praw kobiet, być zarzewiem zmiany?
Te i inne wątki wybrzmią podczas rozmowy, w której udział wezmą:
Agnieszka Graff - pisarka, publicystka, feministka, amerykanistka, wykładowczyni Ośrodka Studiów Amerykańskich i Gender Studies UW, współtwórczyni Kongresu Kobiet, autorka m.in. książek "Świat bez kobiet", "Rykoszetem", "Magma", "Matka feministka".
Justyna Drath - nauczycielka, działaczka społeczna, członkini ZNP i uczestniczka Kongresu Ruchów Miejskich. Członkini partii Razem. Organizowała działania na rzecz demokracji lokalnej, kierowała klubem Krytyki Politycznej w Krakowie, pomagała w organizacji Manify.
Barbara Wysocka - reżyserka teatralna i operowa, aktorka i skrzypaczka, laureatka Paszportu Polityki. Tworzy eksperymentalne i interdysplinarne dzieła na granicy instalacji, dramatu, dokumentu i koncertu muzycznego.
Natalia Szostak (prowadzenie) - dziennikarka "Gazety Wyborczej" i "Książek. Magazynu do Czytania". Współprowadzi kanał "Krótka Przerwa" na YouTubie, gdzie recenzuje książki i wydarzenia literackie.
Wydarzenie jest organizowane w ramach Warszawskiego Weekendu Księgarń Kameralnych 2018
Spotkanie wokół książki Tahara Ben Jellouna - Udział wezmą Bogdan de Barbaro, Małgorzata Szczurek, Lech Trzcionkowski.
W spotkaniu, prócz Ewy Sataleckiej, udział wezmą Anita Wasik i Mateusz Żywicki - graficy z doświadczeniem w nauczaniu. Prowadzenie: Magdalena Kalisz ze Sztuki Wyboru.
Podczas spotkania zapytamy autorkę o kulisy powstawania książki, przebieg rozmowy z Krzysztofem Lenkiem i liczne anegdoty zawarte w treści. Rozmowę uzupełni dyskusja o sposobach pracy twórców i edukacji projektowej, do której zaprosiliśmy czynnych grafików z doświadczeniem w nauczaniu – Anitę Wasik i Mateusza Żywickiego.
Jesteś studentem i potrzebujesz wskazówek, jak rozpocząć pracę zawodową w branży projektowej? Pracujesz jako grafik lub projektant i szukasz motywacji do dalszego działania? Chciałbyś realizować zlecenia, rozwijając swoje umiejętności i jednocześnie nie tracić własnego „ja”? A może po prostu uwielbiasz design i interesuje cię, jak naprawdę wygląda życie zawodowe projektantów?
Porozmawiajmy o tym!
Spotkanie poprowadzi Magdalena Kalisz ze Sztuki Wyboru. Rozmowom towarzyszyć będzie ciepła herbata.
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, parter, sala kinowa | al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
kiedy: 25 kwietnia, 18:00
W spotkaniu, prócz współautorki, udział weźmie Piotr Michura z Katedry Podstaw Projektowania, Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie.
Będziemy z nową książką - "Historią projektowania graficznego", będą też nasi autorzy: sobota, godz.12:00 Filip Springer, niedziela, godz. 12:00 Marcin Wicha. Stoisko D3 nr 25, zapraszamy!
Spotkanie w ramach Festiwalu Fabuły poprowadzi Piotr Śliwiński.
W spotkaniu udział wezmą Piotr Rypson (Muzeum Narodowe w Warszawie) oraz Marek Knap (ASP Warszawa). Rozmowę poprowadzi Arkadiusz Gruszczyński (Gazeta Wyborcza).
Prelekcja Jacka Mrowczyka wprowadzająca do książki, po której z współautorem książki porozmawia Przemek Dębowski.
Z Jackiem Mrowczykiem, współautorem książki, porozmawia Zofia Oslislo-Piekarska.
Debata w ramach programu towarzyszącemu wystawie "Czym jest Oświecenie". W spotkaniu udział wezmą również Joanna Mytkowska, Anna Sosnowska oraz Michał Sutowski.
Spotkanie wokół książki "Nie ma co się obrażać. Nowa polska ilustracja" w cyklu Poczytalność
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Rumowski, projektant książek, systemów identyfikacji wizualnej, wykładowca grafiki książki na Wydziale Artystycznym UMCS.
Spotkanie poprowadzi Zdzisław Schubert
Rozmowa w ramach projektu Think tank Polska wokół książki "Wyjście awaryjne. O zmianie wyobraźni politycznej", w której prócz autora udział wezmą Samuel Nowak oraz Michał Gulik.
Spotkanie z udziałem Olgi Drendy, Marcina Wichy oraz Małgorzaty Czyńskiej w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej.