Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy

Kup książkę
45,00 zł
39,00 zł
Oszczędzasz 13%
Kup e-booka
37,00 zł
25,90 zł
Oszczędzasz 30%

Opis

Autor słynnej „Babel”, miłośnik języków i poliglota o swoim nowym tomie pisze tak: „Dziesiątki języków Europy kryją frapujące opowieści. W tej książce postanowiłem opowiedzieć sześćdziesiąt najlepszych. Dowiemy się z niej, jak to jest, że francuskim, na pozór tak dojrzałym, w gruncie rzeczy rządzi obsesja na punkcie matki. Odkryjemy, dlaczego hiszpański brzmi jak pistolet maszynowy. A jeśli sądziliśmy, że niemiecki rozprzestrzeniał się po Europie, kładąc ludziom nóż na gardle, przygotujmy się na niespodziankę. Wyruszymy jeszcze dalej, żeby zbadać osobliwie demokratyczną naturę norweskiego, skłonność niderlandzkiego do przekraczania granic płciowych, krwawe boje toczone o grekę i językowe sieroctwo na Bałkanach. A już najdalej od uczęszczanych szlaków wasz przewodnik wskaże wam prastare rodzinne klejnoty litewskiego, snobizm łużyckiego i zagadkowe zwyczaje baskijskiego. I wierzcie lub nie, ale niektóre z najbardziej niesamowitych opowieści językowych w Europie czekają na odkrycie u samych wrót Wielkiej Brytanii – jakby nie z tego świata, a zarazem jak zza miedzy – w językach celtyckich oraz shelta i anglo-romani”. A ponieważ Gaston Dorren od jakiegoś czasu uczy się także polskiego, w książce znajdzie się tekst napisany specjalnie do naszego wydania.Najniższa cena w w ciągu ostatnich 30 dni:
- wersja papierowa - 39,00 zł
- e-book (MOBI, EPUB) - 25,90 zł

O autorze

Gaston Dorren

Gaston Dorren. (ur. 1965)

Holenderski lingwista, poliglota, autor książek. Liczba języków, którymi się posługuje, ciągle się zmienia — jest to ok. sześć języków, w których mówi (najnowszym nabytkiem w tym gronie jest język polski), a także ok. jedenaście, w których czyta. Jego dwie najsłynniejsze książki, które w Polsce wydane zostały nakładem wydawnictwa Karakter, to Babel (2019), czyli szalona opowieść o dwudziestu największych językach świata, oraz Gadka (2021), czyli fascynująca lingwistyczna podróż po Europie i jej najciekawszych sześćdziesięciu językach.

O książce

Wydanie I

 • Tytuł oryginału: Lingo: Around Europe in Sixty Languages
 • Język oryginału: angielski
 • Tłumaczenie: Anna Sak
 • Data publikacji: 10 sierpnia 2021

Okładka twarda

 • Wymiary: 127 mm × 197 mm
 • Liczba stron: 384
 • ISBN: 978-83-66147-82-9
 • Cena okładkowa: 45,00 zł

E-book・Gadka

 • ISBN: 978-83-66147-83-6
 • Cena okładkowa: 37,00 zł

Inne tego autora:

  W internecie zawsze taniej

  Obowiązuje do odwołania
  Na naszej stronie ceny są zawsze promocyjne, książki wysyłamy natychmiast, pieczołowicie zapakowane, a przy zamówieniach powyżej 150 zł – dostawa jest darmowa!

  Ebooki 30% taniej do odwołania

  Obowiązuje do odwołania
  30% na ebooki

Inne z kategorii

Popularnonaukowe

Jeśli interesuję cię ten tytuł, to zerknij jeszcze na podobne z tej samej kategorii

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.