Szukasz książek w kategorii Kraków dla Bejrutu.

Wyświetl:

Kategorie:

Wyniki: 7

Kraków dla Bejrutu

4 sierpnia Bejrut, stolicę Libanu, dotknęła tragedia, w której zginęło prawie 200 osób, a według szacunków nawet 300 tysięcy mieszkańców straciło swoje domy. Eksplozja składowanej w magazynie portowym saletry amonowej pogłębiła kryzys humanitarny i ekonomiczny, z którymi od lat zmaga się region. W Krakowie poczuwamy się do solidarności z ofiarami wybuchu w jej głęboko ludzkim wymiarze, w tym także jako mieszkańcy i przedstawiciele Miasta Literatury UNESCO – tytułu, który w 2019 został przyznany również Bejrutowi.
Do 30 listopada w dziewięciu niezależnych krakowskich księgarniach będzie można kupić książki o tematyce bliskowschodniej, a część dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi akcję SOS Bejrut. We współpracy z lokalną organizacją International Human Relief, PAH zapewnia środki najbardziej poszkodowanym po tragedii. Dzięki tej pomocy mieszkańcy miasta mogą wyremontować domy i zapewnić swoim rodzinom podstawowe potrzeby: wyżywienie, leki i wodę.

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.